🤍❤️ Z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości wysłuchać mogliśmy przepięknych utworów w wykonaniu naszych uzdolnionych licealistek 🤍❤️

Olimpiada Języka Angielskiego „Olimpus”
23 uczniów z klas I-IV przystąpiło dzisiaj do Olimpiady Języka Angielskiego „Olimpus” w Sesji Jesiennej 2023. Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i była testem wielokrotnego wyboru składającym się z 30 pytań. Trzymamy kciuki za wyniki!

Licealiści kolejny raz wyróżnili się podczas akcji organizowania pomocy dla zwierząt. Dzięki zebranym środkom pozyskanym ze zdjęć klasowych udało się kupić 170 kg karmy dla naszych czworonożnych przyjaciół ze schroniska Azyl w Białej Podlaskiej. Uczniowie dołączyli do zbiórki również we własnym zakresie także przekazując karmę i koce.

Za zdjęcia oraz zbiórkę odpowiedzialne były: p. Ewelina Pocztarska, p. Małgorzata Kowalczyk i p. Kinga Leszczyńska.

Olimpiada Języka Angielskiego "Olimpus" będzie przeprowadzona w środę 8 listopada o godzinie 12.45 w sali 41.

Uwaga, uwaga! Zbieramy wiersze (nie tylko po polsku, język angielski również mile widziany) i rysunki/grafiki! Pochwalcie się swoją wesołą działalnością artystyczną. Razem stwórzmy szkolny tomik poezji w wydawnictwie Zew Sikorki ;) Na Wasze prace czekamy do 1 grudnia. Więcej informacji u pani Eweliny Pocztarskiej i pani Kingi Leszczyńskiej.

Pamięć o tych, którzy polegli nie jest obojętna dla wolontariuszy naszego liceum. Uczniowie wzięli udział w akcji "Znicz dla poległych w obronie Ojczyzny".

Wspólnymi siłami stworzyliśmy skrzydła naszych zalet i mocnych stron. Celem tej lekcji było uświadomienie nam w czym jesteśmy dobrzy, jakie są nasze ukryte talenty i w jaki sposób możemy je prezentować publicznie.

Klasa 1C wraz z wychowawczynią Eweliną Pocztarską w ramach akcji "Tydzień Uczniowskiej SuperMocy" przygotowała krótki film prezentujący ich mocne strony. Praca nad "teledyskiem" była świetną okazją do poznania siebie i swoich umiejętności, a także integracji zespołu klasowego.

Podczas pierwszej edycji wycieczki pt.:" Kultura im w głowach" uczniowie biorący w niej udział mieli okazję przesłać swoje prace zrobione podczas wyjazdu. Odwiedzając galerię sztuki, bibliotekę czy teatr robili zdjęcia będące interpretacją szeroko rozumianej kultury. I miejsce zajęła Ola Matejek z klasy 4b, II miejsce - Maja Serafinowicz z klasy 1C, a III miejsce zdobył Sebastian Ciok z klasy 1C. Uczniowie otrzymali pamiątkowe gadżety, a wszyscy uczestnicy punkty dodatnie z zachowania. Gratulujemy pomysłów i ciekawych ujęć!

Trujące jabłko i dzika gruszka, czyli oblicza otyłości to hasło seminarium zorganizowanego przez Akademię Bialską, w którym 24.10.2023 r. uczestniczyli uczniowie klas 2b i 2d z LO w Międzyrzecu Podlaskim. Uczestnicy spotkania mogli wysłuchać ciekawych wykładów, m.in. na temat wpływu wyborów żywieniowych na masę ciała czy psychologicznych przyczyn objadania się. Wszyscy zastanowili się też, czy otyłość jest atrakcyjna z punktu widzenia lekarza oraz jaki jest nasz styl żywienia i dlaczego zmiana nawyków żywieniowych jest taka trudna. Przeanalizowawszy też modne diety odchudzające pod kątem ich skuteczności. W drugiej części spotkania był czas na propozycje aktywnego spędzania czasu wolnego i warsztaty kulinarne. Każdy z nas powinien poddać refleksji swój sposób odżywiania, ponieważ rzutuje on na nasze codzienne funkcjonowanie i stan naszego organizmu. Pamiętajmy, że dieta to ogólnie pojęty sposób żywienia i nawyki żywieniowe, a nie jak powszechnie się uważa chwilowa i restrykcyjna zmiana żywienia w celu redukcji masy ciała.
Organizatorom bardzo dziękujemy za zaproszenie i liczymy na więcej.

Uczeń kalsy 1c @Tomasz Chodziński w dniu 21.10.2023r. zdobył III miejsce na Pucharze Polski Oriental Kickboxing.
Serdecznie gratulujemy dla Tomka i jego trenera @Vitto Rio (Wiktora Waszczuka z klubu @Red Lion Club.)